Ree Art Production

ReferenceHledáme nové
tváře
Kontakt
Formulář pro dotazy Zaslat dotazník

Hudba

Historická hudba

Ventus

Jan Venas ml.

Hudební skupina Ventus se zabývá interpretací evropské gotické a renesanční hudby, dále pak irské hudby. V jejím podání můžete zaslechnout nejen starou hudbu vycházející z původních pramenů, ale i  písně vlastní tvorby inspirované irskou a renesanční  hudbou.

V originálních kostýmech hrajeme evropskou hudbu 12. – 17. století, irské, a též vlastní skladby.

Naší hudbu je vhodné provozovat:

 • na hradech, zámcích a tvrzích, na akcích pořádaných v historických objektec
 • v kostelech a na duchovních místech
 • v muzeích, na výstavách, vernisážích, v galeriích, na soukromých akcích
 • na hudebních festivalech

Doba naší hudební produkce je závislá na požadovaném počtu členů hudebního souboru. V současné době je to 60 až 100 minut v kuse či v dohodnutých blocích.

 

Představení kapely:

Jan Venas ml. (nar. 1973)

Zpěv, strunné nástroje, buben, djembe, perkuse

Zpívá od dětství, na základní škole učinkoval v pěveckém sboru se kterým veřejně vystupoval, v těchto letech se také naučil základům kytary, a založil svoji první kapelu hrající repertoár českých a slovenských skupin, následně na to působil v kapele Optimist. V r. 1995 se stal finalistou celostátní soutěže Guitar festival 95, vítěz západočeského finále soutěže vlastní tvorby Příležitost 97. Od roku 1993 profesionálně účinkoval v několika multižánrových zahraničních kapelách, se svými písněmi byl hostem v rozhlasových pořadech, podílel se na natáčení CD pro jiné umělce, též vyučoval kytaru.

V minulosti člen hudební skupiny Góthien, v r. 2007 absolvoval evropské turné se skupinou Blackmore´s Night jako frontman předkapely.

Jeho oblíbenou skupinou je Clannad, a britská hudba 80 a  90 let.

 

Jiří Skřivan (nar. 1989)

Buben, djembe, perkuse, zpěv

Hraje od dětství. V šesti letech začal hrou na zobcovou flétnu, dva roky na to přešel na klarinet, který hrál aktivně 8let. Zůčastnil se mnoha okresních i krajských soutěží při hudební škole, kam docházel na výuku. Také se zůčasnil celostátní soutěže zákl.umělec.škol. Během hry na klarinet přibral další hudební nástroj - bicí soupravu. Na tento hudební nástroj hraje dodnes. Na bicí nástroje hraje v dechovém orchestru (se kterým natočil CD), se školní skupinou Bighan (styl funky-jazz) a také dříve v akordeonovém souboru.
Jeho oblíbení hráči jsou Dennis Chambers, Cobus Potgieter, a skupina The Cranberries

 

Jiří Vyšata (nar. 1965)

Harfa, housle, perkuse, zpěv

Na háčkovou harfu začal hrát kolem přelomu tisíciletí. Důvodem bylo jeho tehdejší působení ve skupině Poitín, kde původně hrál na housle. Samostatně prezentuje kromě skladeb neznámých autorů z oblasti takzvané keltské hudby i nejdrobnější dílka autorů baroka a klasicismu jako je Turlog O' Carolan, Adam Václav Michna z Otradovic, Henry Purcell, Joseph Haydn nebo i Ludwig van Beethoven. Mimoto hraje i několik vlastních skladeb.
S harfou samostatně učinkoval a učinkuje na akcích v historickém duchu, na svatbách a vernisážích. Jeho celkový hudební profil zahrnuje kromě hry na háčkovou harfu ještě hru na housle, klarinet, trombon, perkuse a řídce rozličné jiné nástroje. Je také členem Západočeského hudebního centra jako jeden z mladších skladatelů vedle již renomovaných autorů Jiřího Bezděka, Jana Slimáčka, Jiřího Temla a dalších, z nichž první jmenovaný je zároveň jeho učitelem skladby.

 

 

 

 

 • Foto ( 2 )

  • Jiří Vyšata
  • Jiří Skřivan
 • Video ( 1 )

 • Promo Video

  Video

   

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu včetně obrazové/video galerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy REE ART PRODUCTION je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Internetová prezentace firmy REE ART PRODUCTION obsahuje skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.

Výměna odkazů

Copyright © 2019 Ree Art Production Rybničná 1, Praha 6- Liboc - Czech Republic - Europe. All rights reserved
Powered by Xlibris.cz | Valid XHTML 1.0! | Valid CSS! .