Ree Art Production

ReferenceHledáme nové
tváře
Kontakt
Formulář pro dotazy Zaslat dotazník

Agentura

Pomáháme, podporujeme

Protest proti vybíjení psů v Rumunsku

V Praze dne 28.11.2013

Dne 30.11. 2013 se na Jungmannově nám., v Praze 1, od 16h již potřetí sejdou protestující proti eskalaci problému toulavých psů v Evropě a zejména způsob řešení Rumunskem, je pak alarmujícím vykřičníkem za celou situací. Jde o obecný problém východních zemí.

Tentokrát akci přijdou podpořit VIP osobnosti, které svou účastí chtějí dát najevo svůj nesouhlas a snahu pomoci zastavit nehumánní způsoby utrácení psů nejen v Rumunsku. Protestní akce je součástí mezinárodních protestů proti vládou podporovanému nehumánnímu způsobu vybíjení toulavých psů v Rumunsku a voláním po okamžitém řešení legislativy v této otázce a to jak Evropskou unií tak i vládami jednotlivých členských zemí.

Vybíjení toulavých psů v Rumunsku, navzdory tlaku ochránců z mnoha států, nepolevuje, jen se částečně přesouvá z ulic do státních útulků. Rumunsko dlouhodobě neřeší problém toulavých psů, kterých je v zemi velké množství. Navzdory tomu, že země dostala od roku 2001 přes 10,5 milionu Euro z rozpočtu EU na plošné kastrace a sterilizace, neustále se zvyšující počet toulavých psů nabízí otázku, zda tyto dotace byly využity odpovídajícím způsobem. Nejedná se však jen o Rumunsko, v Bulharsku je ročně ubito v tzv. útulcích 50-100tisíc psů, z celkového množství cca čtvrt milionu, v Řecku je každý rok před začátkem turistické sezony pomocí otrávených návnad zabito kolem deseti tisíc psů. Všechny tři země jsou členy EU a přesto jsou v nich za tichého přihlížení Bruselu používány necitelné a 21.století neodpovídající způsoby likvidace zvířat.

Tato akce bude mít zejména informativní charakter pro veřejnost.

Na programu bude: videoprojekce a záznamy z Rumunska, petice, veřejné dopisy pro EU poslance, výzva pro Brusel.

Akce se zúčastní:

  • Jan Čenský - herec
  • Lenka Loubalová – herečka divadla „Ypsilon“ a ředitelka divadla „Pro Divadlo“
  • Martin Bohadlo – herec divadla „Ypsilon“
  • Patrície Solaříková – seriál Ulice
  • Jana Birgusová – seriál Ulice
  • Aneta Krejčíková – seriál Ulice
  • Ing. Jiří Morštadt – vydavatel novin Metropol, předseda finančního výboru města Ústí nad Labem
  • Hanka Mašlíková - modelka
  • Petr Zvěřina a jeho manželka Nikola Zvěřinová - finalistka Miss ČR 2005 a djka Nicolla.

Organizátoři akce: Kateřina Fischerová – Psi ulice, Renáta Prošková – agentura Ree Art Production, Irena Vyčítalová – Fotografka.

  • Foto ( 6 )

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu včetně obrazové/video galerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy REE ART PRODUCTION je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Internetová prezentace firmy REE ART PRODUCTION obsahuje skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.

Výměna odkazů

Copyright © 2019 Ree Art Production Rybničná 1, Praha 6- Liboc - Czech Republic - Europe. All rights reserved
Powered by Xlibris.cz | Valid XHTML 1.0! | Valid CSS! .